Arşiv

Nisan, 2011

Bir Analog Hikayesi

27 Nisan 2011 FOTOĞRAF

Bir Analog Hikayesi
Ben biraz her şeyde benim de tuzum olsun diyen insanlardanım. Bir şeyde en iyi olmak yerine, her şeyden biraz bilgim olsun isterim. Her şeyi becerebileyim, herkes bana hayran kalsın gibi. Mesela tüm dünya ülkelerinin dillerini bilmeyi, sanatın her dalında üstün yetenek sahibi olmayı, genel kültür ataşesi olmayı ve tüm spor dallarını ustaca başarabilmeyi hayal ederim hep. Tabi bu hem mümkün olmayan bir şey, hem de bir an önce kendisinden kurtulmam gereken bir düşünce. Ancak, yavaş yavaş da olsa bir yerlerden başladım ve bunu sizlerle paylaşmak istedim.
DEVAMINI OKU

İlginizi Çekebilir

Çöp Sezon

24 Nisan 2011 MÜZİK

Çöp Sezon
Havalar henüz ısınmamış olsa da Nisan ortasında olduğumuz gerçeğini yadsıyamayız. 1 hafta sonra Mayıs ayına gireceğiz ve cıvıl cıvıl yaz günlerine bir adım daha yaklaşmış olacağız. O zaman hazırlanın, yaza damgasını vuracak şarkı sezonu da açılıyor.

Her yaz olduğu gibi, bu yaz da bir kaç dıptısdıptısdıptıs müziği tarafından esir alınacağız. Aslında esir alınacağım desem daha doğru olur. Çünkü, benim dışımda bir çok kişi -maalesef- o dıptısdıptıs müziğini severek dinliyor. Zevkler ve renkler tartışılmaz demiş çok bilmişin biri. O yüzden bireysel yazacağım. Elbette ki benimle aynı fikirleri paylaşan 1.000.000 kişi bulamasamda, en azından bi’ 100 kişi bulabilirim.
DEVAMINI OKU

İlginizi Çekebilir

Hayat, Popomuzun Açık Kalmasıyla Doğru Orantılı

22 Nisan 2011 BAKIŞ AŞISI

Hayat, Popomuzun Açık Kalmasıyla Doğru Orantılı
Beni çok yakından tanıyanlar bilir. Blog yazmayı severim ve üniversiteye başladığım zamandan beri de Blogspot aracılığıyla hep bir şeyler anlatma derdinde olmuşumdur. Sanırım insanların yazdığım bir şeyleri okumaları çok hoşuma gidiyor ve belki de daha da abartayım ruhumu okşuyor. Sabah 06.00’da uyanmış, yaklaşık 9 saat çalışmış ve üzerine bir de 1,5 saat spor yapmış biri olarak, tüm içtenliğimle söyleyebilirim ki gün boyunca bu anı bekledim. Sıcak bir duş sonrası, ayaklarımı uzatıp, yeni bloguma bir şeyler karalayarak, günün yorgunluğunu üzerimden atmanın hayalini kurdum. Yani işte tam da bu anı.
DEVAMINI OKU

İlginizi Çekebilir

What Is Your Favourite Movie?

18 Nisan 2011 FİLM / DİZİ

What Is Your Favourite Movie
Dün büyük bir heyecanla yazmış olduğum ve bugün izlemek için sabırsızlandığım Scream 4, nihayet vizyona girdi. Hemen erkek arkadaşımla birlikte bir alışveriş merkezine gidip, seansa son 5 dakika kala biletimizi aldık. O bileti alırken içimdeki büyük beklentiyi bir türlü bastıramadığımı itiraf etmeliyim. Çok şey bekliyordum Wes Craven ve ekibinden. Beklentim Scream 4’ün, diğer 3 filmin üzerine çıkması değildi elbette. Sadece gelişen teknolojiyle birlikte, devam filmlerinin ilerlemesi gereken yerde her seferinde geriliyor olması beni biraz korkutuyordu. Çünkü daha önce bahsettiğim gibi, Scream serisinin ben de ki yeri çok çok ayrı ve bunu ancak benim gibi Scream tutkunları anlayabilir. Her devam filmi için barındırdığım bu haklı endişe, sinema salonundaki koltuğa otururken yerini büyük bir beklentiye bırakmıştı. Wes bu işi bence başarılı bir şekilde kotarmıştı, bundan emindim.
DEVAMINI OKU

İlginizi Çekebilir

Wes Wes…

18 Nisan 2011 FİLM / DİZİ

Wes Wes…
Korku filmlerini çok seviyorum. Daha çok elimde bir yastıkla ve tek gözüm kapalı olarak izliyorum ama bir o kadar da seviyorum. Özellikle Wes Craven’ın isminin geçtiği tüm filmleri büyük bir zevkle izliyorum. Yanlış hatırlamıyorsam ilk Scream serisiyle ortaokuldayken tanışmıştım. Tabi o zamanlar çılgın kız modunda olduğum için çok sevmiştim. Hatta sevmekten de öte çok etkilenmiştim. Sonra 2.’si, derken 3.’sü geldi. Büyük bir heyecanla izledim tüm seriyi. Birer kere de değil, bir kaç defa. Her izlediğimde de aynı yerlerde korkup, sıçradım.
DEVAMINI OKU

İlginizi Çekebilir