Arşiv

Mayıs, 2011

Nuri Bilge Ceylan

24 Mayıs 2011 FİLM / DİZİ

Nuri Bilge Ceylan
Belki biraz geç. Ama ben Nuri Bilge Ceylan’la üniversite 1’de tanıştım. 3 Maymun’u sinema salonunda izledim. Önce hiçbir şey anlamadım. Bir kere daha izledim. Biraz bir şeyler yandı kafamda. Sonra bir daha. Oturup bütün filmlerini izlemeye karar verdim. Sonra anlamaya başladım. Ama hala yazmaya cesaret edemediğim filmlerdir, yazmaya cesaret edemediğim bir adamdır Nuri Bilge Ceylan.

Bir Zamanlar Anadolu’da” filmiyle “Cannes Film Festivali”nde “Jüri Büyük Ödülü”nü kazanarak bir büyük başarıya daha imza attı. Henüz filmi seyretmedim. İlk fırsatta seyredeceğim. Ama yazar mıyım bilmiyorum. Dediğim gibi o filmleri yazacak cesareti kendimde görmüyorum henüz. Nitekim şuan oturmuş Nuri Bilge Ceylan hakkında haddim olmadan bir şeyler karalıyorum.
DEVAMINI OKU

İlginizi Çekebilir

Güneş Enerjisi

22 Mayıs 2011 BAKIŞ AŞISI

Güneş Enerjisi
Güneşli bir günün verdiği enerjiye hayranıyım. Çok üzgün olsam bile sahilde çıkıp biraz dolaşarak havadan biraz enerji toplayıp mutlu olabiliyorum mesela. Eminim bir çok insan da böyle bir etki yapıyordur, güneş ve sahil.

Son zamanlarda özgürlüğümü kaybettiğimi hissediyorum. Keşke nedenlerini buraya açık açık yazacak cesaretim olsaydı. Ya da sadece cesaretim olsaydı. Her şeyi boş vermeye, hayatı istediğim gibi yaşamaya…
DEVAMINI OKU

İlginizi Çekebilir

Size Kek Yaptım

10 Mayıs 2011 BAKIŞ AŞISI

Size Kek Yaptım
Son zamanlarda çok yoğunum. Hiçbir şeye vakit bulamıyorum. Haliyle buraya da pek fazla vakit ayıramadım. İki arada bir derede, kısa da olsa bir şeyler yazmak ve –bu sefer- hislerimi burada paylaşmak istedim.

Yeni yazı yazmayalı çok olmuş. Anlatmak istediğim çok şey birikmiş. Şu kısa zamanımda hepsini anlatmam mümkün değil elbette. Sadece şu vakitsizlik içerisinde, hayatımda ki gereksiz birçok detayı fark etme fırsatı buldum istemeden. Bunu bana mutsuzluk zorladı desem çok mu damardan girmiş olurum? Biraz sıkıntı, bir tutam pürüz, bir-iki tane parazit, bir çorba kaşığı tahammülsüzlük ve bir su bardağı gerginliği mikserle karıştır. Karıştırırken azar azar da endişe ekle içine. 180 derece de birkaç gün pişir. Buyurunuz taptaze mutsuzluk keki. Afiyet olsun.
DEVAMINI OKU

İlginizi Çekebilir

Televizyonuma Nihat Doğan Kaçtı

02 Mayıs 2011 BAKIŞ AŞISI

Televizyonuma Nihat Doğan Kaçtı
Geçenlerde ilk kez 1 saat boyunca Survivor izledim. Bu benim Nihat Doğan’lı Survivor’ı en uzun izleyişim. Daha doğrusu tahammül sınırım. Lisedeyken Survivor’ı izlemek için büyük bir zevkle kurulurdum televizyon karşısına. O zamanlar Survivor Türkiye – Yunanistan ve Survivor Aslanlar – Kanaryalar vardı tabi. Bir şekilde izleniyordu. Şimdi yaşımın ilerlemesinden dolayı çekici mi gelmiyor yoksa Survivor tahammül sınırlarımı mı zorluyor henüz çözemedim. Ama ikinci seçenek daha baskın gibi.
DEVAMINI OKU

İlginizi Çekebilir