Arşiv

Temmuz, 2011

Amy Winehouse İçin

25 Temmuz 2011 MÜZİK

Amy Winehouse İçin
27 Kulübü’ne başarılı bir isim daha eklendi. Amy Winehouse… Her dünyaca ünlü yıldız gibi arkasından bir sürü şey söylenerek son yolculuğuna uğurlandı Amy. İyi – kötü bir şeyler duyduk. Uyuşturucudan hayatını kaybeden ilk ve tek sanatçı olmadığı gibi, son da olmayacak Amy, bence işin en kötü kısmı bu.

“Su testisi su yolunda kırılır” demiş Yonca Evcimik Amy Winehouse’un beklenen ölümü için. Birçok insan Yonca Evcimik’i yerden yere vurdu. “Yonca Evcimik’in biletleri cebinde değil miydi? Gönderin gitsin” gibi kara mizaha başvuranlar çoğunluktaydı. Şöyle bir düşündüğümde aslında çok da yanlış bir şey söylememiş Yonca Evcimik. Çünkü ben burada kötü amaçla söylenmiş bir şey göremiyorum. Kendi ailesi bile “Böyle devam ederse kızımız ölecek” diyordu. Tüm dünya biliyordu aslında. Son Belgrad konserinde yaşananlarda gösteriyor ki, Amy ölümü çağırıyordu.
DEVAMINI OKU

İlginizi Çekebilir

Yeşilköy’ün Bir Derdi Var

24 Temmuz 2011 BAKIŞ AŞISI

Yeşilköy’ün Bir Derdi Var
Maalesef son zamanlarda Yeşilköy’de sınır tanımayan bir huzursuzluk hakim. Yaz mevsiminin gelmesiyle birlikte apaçi sezonunu da açmış oldu Yeşilköy. Şimdi Yeşilköylü, ne sahilin, ne çarşının, ne kumsalın, ne de güzelim sokakların tadını çıkarabiliyor. Yeşilköy’ün her köşesi apaçi istilasına uğramış durumda. Özellikle Pazar günleri dışarı çıkmaya cesaret bile edilemiyor.

Aslında ben, tüm insanların böyle güzelliklerden yararlanması gerektiğini savunurdum. Üstelik deniz ve kumun bedava olduğunu, herkesin bundan faydalanmaya hakkı olduğunu düşünürdüm. Ancak son zamanlarda bu hümanist düşüncelerim bir bir yok oldu. Çünkü öyle bir duruma geldi ki Yeşilköy, herkes mutsuz, huzursuz, sinirli… Bu durum sanıldığını kadar basit değil. Ciddi anlamda Yeşilköy’lü olarak tedirginiz. Nezih semtimiz, çevre semtlerden gelen insanların pisliği ve verdikleri rahatsızlıkla bambaşka bir yer haline dönüşmekte. Bizleri haftasonu eve kapatabilecek kadar güçlü bir sorunla karşı karşıyayız.
DEVAMINI OKU

İlginizi Çekebilir

İnsan Eşittir Nedir

07 Temmuz 2011 BAKIŞ AŞISI

İnsan Eşittir Nedir
Zalim bir milletiz. Bunu tüm içtenliğimle söylüyorum. Belki sadece bizler değil, dünyadaki tüm insanlar da var biraz zalimlik. Florya’ya yeni açılan akvaryum haberini duymuşsunuzdur. Birçok insan için ilgi çekici bir hadise bu. Haftasonu çoluğunu – çocuğunu kapıp, soluğu burada alıyor herkes. Ben de merak ediyordum açıkçası. Bana da ilgi çekici geliyordu. Tabi ki balıklar değil, su altında yaşamın cazibesi etkiliyordu beni. Hala da etkiler. Olağanüstü bir hayat var orada. Yeryüzünün tüm çirkinliklerinden uzakta, tertemiz, pırıl pırıl bir dünya olarak düşlerim o diyarı.
DEVAMINI OKU

İlginizi Çekebilir

Bazı Anlar Çok Yüksekten Uçarım Ben Böyle

06 Temmuz 2011 BAKIŞ AŞISI

Bazı Anlar Çok Yüksekten Uçarım Ben Böyle
Dün gece yine kendi içimde beyin fırtınaları yaşadım. Başımı yastığa koyar koymaz aklıma “ulan keşke şöyle bir hayatım olsaydı, ileride de şurada, şu şekilde yaşayayım” gibi hayaller kurduğumu fark ettim. Beni tanıyanlar bilir, tabi ki de kendimi çok kaptırdım. Bu yüzden sabah çok bunalımlı bir şekilde uyandım. Evvelsi gün yazı yazmak ile ilgili bir şeyler çiziktirmiştim ya buraya, şimdi de dün kurduğum hayallerimi paylaşmak istiyorum sizinle. Belki yazılı bir yerde durursa, gerçekleştirmek için popomu daha çok hareket ettirebilirim.
DEVAMINI OKU

İlginizi Çekebilir

Kağıt Yakma Ayini

04 Temmuz 2011 BAKIŞ AŞISI

Kağıt Yakma Ayini
Son zamanlarda fark ettim ki ruh halime göre bir şeyler karalıyormuşum buraya. Mutluysam buradayım, mutsuzsam buradayım, karışıksam buradayım. Bir nevi sığınağım olmuş burası. En sevdiğim özelliklerimden biri de şu olmuş; değişken ruh hallerimi, anormal hareketlerimi ve saçma düşüncelerimi çekinmeden herkesle paylaşabiliyor olmam. Burası bana gerçek anlamda cesaret kattı. Daha önce belirtmiştim, üniversite birinci sınıfta blog yazmaya başladım ama onun öncesinde her zaman bir defterim olmuştur “sevgili günlük” dediğim. Defterlerimde olduğum kadar, hiçbir yerde özgür ve cesur olamadım. Kişisel Blog’um hariç. Bana böyle güzel bir ortamı hediye eden sevgilime gerçek anlamda teşekkür ediyorum.
DEVAMINI OKU

İlginizi Çekebilir