Arşiv

Ocak, 2012

Ne Güzelsin Kar

27 Ocak 2012 BAKIŞ AŞISI

Ne Güzelsin Kar
Pencereden baktığımda çocukluğumu anımsadım. Televizyonda kar uyarıları yapılırken düşündüğüm tek şey, ertesi gün büyük bir iştahla oynayacağım kar topları olurdu. Ama unuttuğum bir şey vardı; burası Yeşilköy. Buraya öyle kolay kolay kar yağmıyordu. Hala da öyle gerçi, bu kural hiç değişmedi. Sabahları uykumdan feragat ederek pencereye doğru koşar, gözlerimi kapatıp 3’e kadar sayar ve perdeyi açardım. Eğer sonuç beyazsa havalara uça uça dışarı çıkar, fütursuzca kar topu oynardım.
DEVAMINI OKU

İlginizi Çekebilir

Can Bonomo Krizi

11 Ocak 2012 MÜZİK

Can Bonomo Krizi
Eurovision bizim ülkemizde niçin bu kadar abartılıyor çok merak ediyorum. Biraz aklı olan insan orada gerçekten bir müzik savaşı olmadığını bilir. Bana daha çok Avrupa savaşı gibi geliyor. Çünkü her izlediğimde hangi ülkenin kime ne oy vereceğini tahmin edebiliyorum. Zaten zor bir şey de değil bu.

Gelelim şimdi ki Eurovision gündemine… Malum Can Bonomo‘nun Eurovision’a gideceği haberi herkesi şok etti. Bir çok insan Can Bonomo’yu tanımıyor bile. TRT‘nin yanlış bir karar verdiği düşünülüyor. Halbuki Can Bonomo özellikle gençler arasında oldukça popüler bir isim ve popülaritesi de gün geçtikçe artıyor. Her gün sosyal medyada dolaşan, gündemi takip ediyorum diye ortalarda dolanan, biraz müzikle ilgilenen herkesin bilmesi gereken bir isim Can Bonomo.
DEVAMINI OKU

İlginizi Çekebilir

Coldplay Ve Mylo Xyloto

02 Ocak 2012 MÜZİK

Coldplay Ve Mylo Xyloto
Yazmak için geç kaldığımın farkındayım ama Coldplay bu blog da yer almak zorunda. Müzik olmazsa olmazımdır ancak ben her şeyi dinleyenlerden biri değilim. Kulağıma hoş gelen ne varsa dinlerim mantığıyla yaklaşmıyorum pek. Coldplay en sevdiğim ikinci gruptur. İlk sıradaki grup ile ilgili de ilerleyen günlerde bahsedeceğim. Ama öncelikle Coldplay’in 2011 yılında çıkarmış olduğu son albümden konuşmak istiyorum.

Grubun hayranları zaten öncesinde “Every Teardrop Is A Waterfall” isimli bir single ile yeni albüm müjdesini almışlardı. Şarkıyı ilk dinlediğimde özlediğim yeni bir Coldplay albümü geliyor diye sevindim. Ve 24 Ekim 2011 tarihinde “Mylo Xyloto” isimli albüm, raflardaki yerini aldı. Çılgınlar gibi koşarak D&R’a gitmedim tabi ki internetten indirdim. Dinledim. Haz alamadım. Sonra bir daha dinledim. Tık yok. Sonra yolda dinleyeyim dedim mp3’e attım. Orada biraz kıpırtılar oldu. Sonra bu böyle olmayacak liste karışık gelsin dedim mp3 ayarını değiştirdim. Albümü de bu şekilde sindirmiş oldum. “Hımmm ne güzel şarkıymış adı ne bunun. Ooo Coldplay’in yeni albümündenmiş.” Ya da “Iyy bu ne böyle, ben R&B pek dinlemem ki bu nereden girmiş mp3’üme. Aaa Coldplay’in yeni albümündenmiş.” Bu albüm hakkındakileri düşüncelerimi daha da iyi anlatamam.
DEVAMINI OKU

İlginizi Çekebilir

2012 Güzel Geldi

01 Ocak 2012 BAKIŞ AŞISI

2012 Güzel Geldi
1 Ocak sendromu diye bir şey var. Pazartesi’den çok daha ağır yaşanan bir sendrom. Çünkü bir gece önce deli gibi umutlarla yeni yıla giren insan, 1 Ocak günü aslında hiçbir şeyin değişmediğinin farkına varıyor. Üstelik biraz sarhoşluk, biraz yorgunluk, biraz vücut ağrısı filan derken iyice sevimsiz bir hal alıyor 1 Ocak. İşte tüm bu nedenlerin farkında olduğumdan, oldum olası Yılbaşı’nı hiç sevmemişimdir. Daha çok Yılbaşı öncesini seviyorum ben. 00:00’a geri sayım yapmadan önce yaşanan kısmı yani. Bence o heyecan, Yılbaşı gecesinden çok çok daha güzel. Sokaklar süsleniyor, ağaçlar kuruluyor, hediyeler alınıyor, planlar yapılıyor ve yavaş yavaş o gecenin detayları dışında pek bir şey düşünmek istemiyor insan. İşine, okuluna giderken bile sıkılmıyor kimse. Çünkü herkesin içindeki o tatlı heyecan, moralleri ayakta tutuyor, enerjik oluyor insanlar. Şimdi ise yarın Pazartesi. Sanırım bu yıl ki 1 Ocak hepsinden de beter. Çünkü ertesi gün Pazartesi. Sendrom x sendrom yani.
DEVAMINI OKU

İlginizi Çekebilir