Arşiv

Şubat, 2012

“Baki”nin Hissettirdikleri

25 Şubat 2012 FOTOĞRAF

"Baki"nin HissettirdikleriBir zamanlar analog fotoğraf makinem vardı. Daha önce “Bir Analog Hikayesi” adlı yazımda ilk film ile çektiğim fotoğrafları paylaşmıştım. Kudret’in “hadi kalk Sirkeci’ye gidelim” demesiyle ortaya çıkmıştı her şey. Maalesef çok talihsiz bir olay yaşadım. Kudret’le birlikte Büyük Ada‘ya giderken, siyah-beyaz film heyecanı sarmıştı beni. Ancak çok yüksekte bir kayanın üzerinde otururken sadece 5 kare çekebildim ve ve makineme bir haller olmaya başladı. Çektiğim filmler yandı, üzerine bir de makinemin objektifi bozuldu.
DEVAMINI OKU

İlginizi Çekebilir

Eurovision Atakları Ve “Love Me Back”

24 Şubat 2012 MÜZİK

Eurovision Atakları Ve “Love Me Back”

Can Bonomo’nun Eurovision şarkısını dinledim. Tepkileri okudum. Öncelikle şunu söyleyeyim, bravo Can Bonomo. Kendi tarzın ve samimiyetinle, iyi ya da kötü artık herkes seni konuşuyor. Başından beri Can Bonomo’yu desteklediğimi söylüyorum zaten. Ama bu desteklemek dediğim şey tamamen Can Bonomo’nun kariyer planıyla alakalı bir durum. Eurovision’da alacağı derece beni çok alakadar etmiyor. Ama eğer ilk 5’in içerisinde yer alırsa Can Bonomo Türkiye’de ki kariyerinde alıp başını yürüyecek. Yürüsün de. Yaptığı müzik son derece kaliteli. Yeni nesil Serdar Ortaç ve Demet Akalın’la büyüyeceğine Can Bonomo’yla büyüsün.
DEVAMINI OKU

İlginizi Çekebilir

Ne Güzel Şey Hatırlamak Seni Nazım Hikmet

22 Şubat 2012 TİYATRO

Ne Güzel Şey Hatırlamak Seni Nazım Hikmet
Gelsene” dedi bana.

Kalsana” dedi bana.

Gülsene” dedi bana.

Ölsene” dedi bana.

Fazla söze gerek yok. Nazım Hikmet‘in o güzel kaleminden, Metin Belgin ve Hümay Güldağ Belgin‘in yorumuyla harika bir “şiir gösterisi” olmuş Ne Güzel Şey Hatırlamak Seni. Pek fazla doyamıyorsunuz, çünkü 1 saat Nazım Hikmet için çok yetersiz. Hep beklediğiniz, duymak istediğiniz bir şiir, bir söz içinizde ukte kalarak çıkıyorsunuz salondan.
DEVAMINI OKU

İlginizi Çekebilir

I Am Spartacuuuuuuus!

21 Şubat 2012 FİLM / DİZİ

I Am Spartacuuuuuuus!
Tamam sakinim. Fakat ciddi anlamda izlemekten kendimi alıkoyamıyorum. Bu diziyi -bilemiyorum izlemeyen var mıdır- mutlaka izlemek gerek. Sanatsal anlamda bir şeyler beklemeden tabi. Görsel efektlerin başarısı muamma. Dizi biraz karanlık. Ama ben bunların bilerek bu şekilde olduğunu düşünüyorum. Yani istemeyerek böyle kötü denebilecek efektler kullanmıyorlardır. Kötü efekt derken de kan sıçramalarından bahsediyorum çünkü en çok tartışılan konu olmuştu bu dizi ilk yayınlandığında.
DEVAMINI OKU

İlginizi Çekebilir

Bir “Sara Lov” Tınısı

20 Şubat 2012 MÜZİK

Bir “Sara Lov” Tınısı
Bu kadın için söyleyecek çok şeyim var. Kendisini keşfettiğim zamandan beri büyük bir çılgınlıkla dinliyorum. Bilen bilir aslında ama çok fazla hayran kitlesi olduğunu söyleyemem. Gerçi ne derler bilirsiniz, az ama öz kitle iyidir. Adele gibi efendime söyleyeyim bir Zaz gibi değil. Onlarda gayet sevdiğim ve başarılı bulduğum kişilerdir elbette. Ama Sara Lov onlar kadar başarılı ve güzel şarkılara sahip olmasına rağmen büyük kitlelere ulaşmıyor.
DEVAMINI OKU

İlginizi Çekebilir