Arşiv

Aralık, 2012

Dexter – Surprise, Motherf*cker

23 Aralık 2012 FİLM / DİZİ

Dexter – Surprise, Motherf*cker

İzlediğim en iyi dizilerden biri olan Dexter maalesef sezon finali vermiş bulunuyor. Aslında bu sezonun son olacağını sanıyordum ancak bir sezon daha devam edeceğini duyunca çok sevindim. Bir yandan da dizinin bitmesini hiç istemediğimi belirtmeliyim. Eylül ayında başlayınca sanki bütün bir kış sezonu boyunca Dexter izleyecekmişiz gibi geliyor ancak Aralık ayında bitince, bir sonraki Eylül’e kadar nasıl bekleyeceğimizi anlamaya çalışıyorum. Türk olduğumuzdan ötürü anormal geliyor bize. Biz en fazla 3 ay bekliyoruz dizilerin başlamasını. Üstüne bir de en az 1,5 saat izliyoruz. 50 dakikadan 12 bölüm bize yetmiyor haliyle, aç kurtlar gibi orada burada yorum yapıyoruz; “yaaaa ben eylüle kadar bekleyemem, senaristlere sesleniyorum…” vs. gibi.
DEVAMINI OKU

İlginizi Çekebilir

The Hobbit – Hoşgeldin Kıymetlimiss

17 Aralık 2012 FİLM / DİZİ

The Hobbit - Hoşgeldin Kıymetlimisssss

Tek kelimeyle ha-ri-ka! Orta Dünya’nın içinde kaybolduğum bir 3 saat yaşadım diyebilirim. Kitabını okumadım ancak “Yüzüklerin Efendisi” serisini milyon kere izlemiş biri olarak söyleyebilirim ki, her şey olması gerektiği gibiydi. Macera, savaş, dostluk, espri… Hepsi hem filme hem de karakterlere çok güzel oturmuştu.

Fantastik filmleri çok sevdiğimden ve “Yüzüklerin Efendisi” serisine olan hayranlığımdan dolayı pek objektif olamıyorum. Kimsenin heyecanını içinde patlatmak istemediğimden dolayı da spoiler vermeyeceğim. Ama her şey özlenmiş. O çirkin orklar bile özlenmiş. Elbette ki gözlerim Aragorn’u ve Legolas’ı aramadı değil ama cücelerin kralı Thorin’e katmaya çalıştıkları karizma, çok da başarısız olmamış.
DEVAMINI OKU

İlginizi Çekebilir

Ruhumuza Dokunan Sesler

09 Aralık 2012 MÜZİK

Ruhumuza Dokunan SeslerMüziğin hepimiz için çok ayrı bir yeri olduğunu biliyoruz. Şu noktada iyi müzik – kötü müzik çatışmasını bir kenara bırakarak, yüreğimize dokunmayı başarmış bazı hoş sesleri kadınları sizlerle tanıştırmak istiyorum. Aslında birçoğunu, belki de hepsini tanıyorsunuz. Kimi oldukça popüler, kimi eskilerde kalmış, kiminin ise sadece belli bir hayran kitlesi oluşmuş ve bu nedenle çok fazla tanınmıyor. Ama hepsinin tek bir ortak noktası var…
DEVAMINI OKU

İlginizi Çekebilir

Herkesin Bildiği Sırlar

08 Aralık 2012 TİYATRO

Herkesin Bildiği SırlarAşk, evlilik ve kadın – erkek ilişkilerine değinen, konusu itibariyle biraz klişe gibi görünse de aslında oldukça eğlenceli bir oyun Herkesin Bildiği Sırlar. Oyun henüz başlamadan, sahnenin dekorunu şöyle bir incelediğimde “eyvah” dedim. Çünkü sahnenin dekoru oldukça moderndi ve şimdiye kadar da pek öyle ahım şahım bir modern oyun seyretmemiştim.

Oyun Green Day’in bir şarkısıyla açılışını yapıyor. O sırada zaten kafamda kurmuş olduğum modernlik endişesi iyice tavan yapıyor. Başlarda oyunun ilerleyişinde bir durağanlık söz konusu oluyor ancak zaman geçtikçe bu kırılıyor ve tüm salon hep beraber eğlenmeye başlıyorsunuz.
DEVAMINI OKU

İlginizi Çekebilir