Arşiv

Kasım, 2014

İsyanım Var

19 Kasım 2014 BAKIŞ AŞISI

isyan

3 saattir sahil trafiğinde işkence çeken biri olarak hayata isyan etmeye geldim. Hani o hepinizin kurduğu Bodrum’da domates yetiştirme hayalleri var ya, heh işte o inşallah gerçek olur. Gerçek olur da, gidersiniz İstanbul’dan.

Son zamanlarda biraz fazla atarlıyım. Toplu taşımayla haşır neşir oldukça hümanistliğimi daha da fazla yitirdiğimi fark ettim. Çünkü insanlar gerçekten çok kaba ve ben bazılarından gerçekten nefret ediyorum.
DEVAMINI OKU

İlginizi Çekebilir

Yaşadığın Şehri Sev; Brazzaville

17 Kasım 2014 MÜZİK

Yaşadığın Şehri Sev; Brazzaville

Brazzaville, nasıl desem, okyanus kenarında hafif tatlı alkol almak gibi bir şey. Sanki hayat çok güzelmiş, sanki bambaşka bir döngünün içindeymişiz. Kışın tropikal bir yere yaz tatiline gidiyormuşuz da, kulağımızda onlar çalıyormuş. Ya da ne bileyim, beyaz şort ve oduncu gömleği ikilisiyle sahilde paten sürerken, onlar çalıyormuş kulağımda. Böyle garip hisler uyandıran bir grup.

Yeni bir albüm çıkardılar 2013’de; Morro Bay. Henüz dinleme fırsatı buldum. Brazzaville seven herkes bu albümü de sever diye düşünüyorum. Oturup uzun uzun kritik yapmaya hacet görmüyorum o yüzden.
DEVAMINI OKU

İlginizi Çekebilir

Ve Redd Bronx Pi Sahne’deydi

16 Kasım 2014 MÜZİK

Senden Sonra Geriye Hayat Mı Kaldı – Ve Redd Bronx Pi Sahne’deydi

Son zamanlarda içimde rock konserine gitmek için aşırı bir istek vardı. Hem çok uzun zamandır konsere gitmiyordum hem de daha da uzun zamandır canlı olarak başarılı bir rock performansı izlememiştim. Rock konserine gitmek tamam da, kime gideceğim diye düşündüğüm sırada, kulaklığımdan Redd’in son albümünden bir şarkı çalmaya başladı. O an karar verilmişti; Redd konserine gidilecekti!

Ofise gider gitmez mail kutumu bile açmadan Biletix’e girdim. Evet, Bronx Pi Sahne’de, 15 Kasım saat 21:00’de (bu konuya birazdan değineceğim) Redd’in konseri vardı. Benim bunları yaşadığım günün tarihi ise 14 Ekim Salı günü idi. Nasıl bir konsere gitmek istemekse benim ki, bir ay öncesinden biletleri almış bulundum.
DEVAMINI OKU

İlginizi Çekebilir