Etiket

yeni yıl

2013’e Girerken (!)

02 Ocak 2013 BAKIŞ AŞISI

2013’e Girerken (!)

Bundan tam 1 yıl önce buraya “2012 Güzel Geldi” adında bir yazı yazmışım. Okurken fark ettim ki çaktırmadan da olsa 2012’ye dair çok fazla umut beslemişim, beklentilerim hep yüksekmiş. Elbette ki hiçbiri olmadı. Yani neredeyse hiçbiri olmadı. Herkes gibi benim de isteklerim, hayallerim, vs. vardı. Ama herkesin gibi benimkilerde fos çıktı, belki de tam inanmadığımdan olacak.

2013’e girerken büyük isteklerim, umutlarım yoktu. Sadece bana 2012’yi aratacak kadar kötü bir yıl olma dedim içimden. İster istemez kurduğum küçük ve tatlı hayallerim elbette ki vardı. Ama kimse gibi “2013 benim yılım olacak” kadar iddialı değildi hiç biri.
DEVAMINI OKU

İlginizi Çekebilir

2012 Güzel Geldi

01 Ocak 2012 BAKIŞ AŞISI

2012 Güzel Geldi
1 Ocak sendromu diye bir şey var. Pazartesi’den çok daha ağır yaşanan bir sendrom. Çünkü bir gece önce deli gibi umutlarla yeni yıla giren insan, 1 Ocak günü aslında hiçbir şeyin değişmediğinin farkına varıyor. Üstelik biraz sarhoşluk, biraz yorgunluk, biraz vücut ağrısı filan derken iyice sevimsiz bir hal alıyor 1 Ocak. İşte tüm bu nedenlerin farkında olduğumdan, oldum olası Yılbaşı’nı hiç sevmemişimdir. Daha çok Yılbaşı öncesini seviyorum ben. 00:00’a geri sayım yapmadan önce yaşanan kısmı yani. Bence o heyecan, Yılbaşı gecesinden çok çok daha güzel. Sokaklar süsleniyor, ağaçlar kuruluyor, hediyeler alınıyor, planlar yapılıyor ve yavaş yavaş o gecenin detayları dışında pek bir şey düşünmek istemiyor insan. İşine, okuluna giderken bile sıkılmıyor kimse. Çünkü herkesin içindeki o tatlı heyecan, moralleri ayakta tutuyor, enerjik oluyor insanlar. Şimdi ise yarın Pazartesi. Sanırım bu yıl ki 1 Ocak hepsinden de beter. Çünkü ertesi gün Pazartesi. Sendrom x sendrom yani.
DEVAMINI OKU

İlginizi Çekebilir