Etiket

Yeşilköy sahili

Yeşilköy’ün Bir Derdi Var

24 Temmuz 2011 BAKIŞ AŞISI

Yeşilköy’ün Bir Derdi Var
Maalesef son zamanlarda Yeşilköy’de sınır tanımayan bir huzursuzluk hakim. Yaz mevsiminin gelmesiyle birlikte apaçi sezonunu da açmış oldu Yeşilköy. Şimdi Yeşilköylü, ne sahilin, ne çarşının, ne kumsalın, ne de güzelim sokakların tadını çıkarabiliyor. Yeşilköy’ün her köşesi apaçi istilasına uğramış durumda. Özellikle Pazar günleri dışarı çıkmaya cesaret bile edilemiyor.

Aslında ben, tüm insanların böyle güzelliklerden yararlanması gerektiğini savunurdum. Üstelik deniz ve kumun bedava olduğunu, herkesin bundan faydalanmaya hakkı olduğunu düşünürdüm. Ancak son zamanlarda bu hümanist düşüncelerim bir bir yok oldu. Çünkü öyle bir duruma geldi ki Yeşilköy, herkes mutsuz, huzursuz, sinirli… Bu durum sanıldığını kadar basit değil. Ciddi anlamda Yeşilköy’lü olarak tedirginiz. Nezih semtimiz, çevre semtlerden gelen insanların pisliği ve verdikleri rahatsızlıkla bambaşka bir yer haline dönüşmekte. Bizleri haftasonu eve kapatabilecek kadar güçlü bir sorunla karşı karşıyayız.
DEVAMINI OKU

İlginizi Çekebilir

Güneş Enerjisi

22 Mayıs 2011 BAKIŞ AŞISI

Güneş Enerjisi
Güneşli bir günün verdiği enerjiye hayranıyım. Çok üzgün olsam bile sahilde çıkıp biraz dolaşarak havadan biraz enerji toplayıp mutlu olabiliyorum mesela. Eminim bir çok insan da böyle bir etki yapıyordur, güneş ve sahil.

Son zamanlarda özgürlüğümü kaybettiğimi hissediyorum. Keşke nedenlerini buraya açık açık yazacak cesaretim olsaydı. Ya da sadece cesaretim olsaydı. Her şeyi boş vermeye, hayatı istediğim gibi yaşamaya…
DEVAMINI OKU

İlginizi Çekebilir